KONFITÁLÁS - egy különlegesség, amely francia hangulatba hozza konyháját

CIKKSOROZAT A FŐZÉSRŐL: Üdítse fel konyháját különböző főzési technikákkal
Most elhozzuk a főzési technikákról szóló cikksorozatunk első részét. Azt kérdezi, hogy miért kellene elolvasnia őket, ha már egyszer tud főzni? A különböző technikák váltogatása biztosítja, hogy konyhája soha ne legyen unalmas. Néhány technikát csak megemlítünk, mások újak lehetnek. Mindenesetre így is - rendszeresen ihletet meríthet belőlük, hogy kipróbáljon valami új dolgot, mert a változás gazdagabbá teszi. Nemcsak az életét, de a konyháját is. :) De most már elég ebből és térjünk rögtön az első részre:
KONFITÁLÁS - egy különlegesség, amely francia hangulatba hozza a konyháját
A konfitálás az ételkészítés egy különleges technikája, amely Franciaországból származik. Ez egy különleges technika, amelyet a francia konyha főzésénél használnak és nem csak az ételek hőkezelését, hanem az azt követő tárolást is magában foglalja. Az ételt a konfitálás során lassan és hosszú ideig, alacsony hőmérsékleten, zsírban főzik, majd száraz és hűvös helyen (pincében vagy hűtőszekrényben) tárolják. A tárolás több hónapig is eltarthat. Ideális esetben 3-5 hónaposnak tekinthető - ekkor a legjobb az étel íze. Ha a tárolás meghaladja a 6 hónapot, meg kell ismételni a konfitálást és ismét tárolni kell az ételt. újra.
Eljárás:
Ne ódzkodjon a konfitálástól. Bár a megnevezés titokzatosnak tűnhet egyesek számára, ez valójában a francia megfelelője a szlovák befőzésnek vagy konzerválásnak. :) Elkészítéséhez csak tegye az ételt zsírba, sóba, fűszerezett olajba vagy ecetbe.
A HÚST jól sózza meg, fűszerezze és hagyja egy éjszakán át állni. Másnap lassú tűzön vagy zsírban, alacsony hőmérsékleten (több órán át, amíg teljesen megpuhul, 60-90 °C) lassan főzzük vagy sütjük. A sónak és a zsírnak köszönhetően az étel megőrzi az ízét, és baktériumoktól védett, így biztonságosan tárolhatja, és várhat az elfogyasztás megfelelő időpontjára.
GYÜMÖLCS: Gyümölcsök esetében használjon só helyett cukrot, mézet vagy szirupot. A konfitált gyümölcs valójában kandírozott gyümölcs és a konfitálás eredménye a dzsem és befőtt közötti állag lesz.
ZÖLDSÉG. A zöldségnél is használhat cukrot vagy balzsamecetet. A kapott terméket ezután húsételek ízesítésre használják.
![]() | ![]() |
Jótanács:
Ha tényleg "menő" akar lenni, és a konfitálást francia módon elvégezni, akkor összpontosítson a vízimadarak szárnyaira és lábaira, mint például a kacsa és liba. Az előkelőbb éttermekben a következő néven árulják őket Confit d'oie (konfitált liba) és Confit de canard (konfitált kacsa). A más húsokból készült ételeket Franciaországban nem tekintik igazi konfitnak.
De vannak más ételek is, amelyeket kipróbálhat. Például Cassoulet, amelyben a húst (leggyakrabban sertés, birka, kacsa, liba) fehérbabbal együtt főzik vagy párolják egy mély lábasban. Vagy aGarbure, ami valójában egy sűrű húsleves, amiben káposzta, zöldségek (burgonya, bab, hagyma, borsó, sárgarépa), sajt és száraz kenyérkockák vannak. Hús - leggyakrabban sertéshús, szalonna vagy liba - zöldségekkel, konfitálva kerülnek a levesbe.
Akár "profi szakácsaink", akik receptekkel járulnak hozzá blogunkhoz, szívesen ajánlják a konfitált különlegességek receptjeit. Ne féljen az ilyen ételkészítéstől, biztosan élvezni fogja :)
Ha tetszett a cikk, ossza meg bátran barátaival.
Copyright © 2018 Profi Vision, s. r. o., Minden jog fenntartva
Author: profikuchar.sk
Images source: istockphoto.com