SLOW FOOD - hogyan menthetjük meg az egész bolygót az egészséges táplálkozással
A slow food a fast food, a gyorséttermi étkezés pontos ellentéte, Visszatérés a természetességhez és a hagyományokhoz. A lényege az, hogy álljon meg egy kicsit és élvezze az ételek valódi ízét. A Slow Food gasztronómia magában foglalja az egészséges táplálkozást, a helyi élelmiszereket, a környezetbarát és kifogástalan elkészítést.
Megtudhatja:
- Hogy miért alakult meg a Slow Food mozgalom
- Melyek a mozgalom alapelvei
- Hogyan készülnek az élelmiszerek a Slow Foodnál
Mi a Slow Food?
A Slow Food Olaszországból származik, és az alapítójának Carlo Petrinit, a gasztronómust és újságírót tartják. Erősen ellenezte a Fast Food-ot, ezért alapította meg az Agricola szervezetet, amelyből később kialakult a nemzetközi Slow Food mozgalom.
A mozgalom fő célja, hogy megbecsüljük a gasztronómiai kultúrát, élvezzük a helyi termékeket és megvédjük a helyi kultúrát az importált élelmiszerek nagymértékű fogyasztásával és az egyre növekvő Fast Food-dal szemben.
3 alapelv
A mozgalom három egyszerű alapelvet követ:
1. Jó:
Az ételeknek jónak, frissnek és ízletesnek kell lenniük. Minden érzékszervet örömmel kell eltöltenie, és élvezettel kell fogyasztani a helyi kultúra részét képező szezonális ételeket.
2. Tiszta:
Az élelmiszerek előállítása és fogyasztása nem szennyezheti a környezet. Ez nem csak a fogyasztó egészségét, hanem az állatok jólétét is szem előtt tartja.
3. Tisztességes:
Az élelmiszereknek tisztességes árakkal kell rendelkezniük, ez ésszerű árat, pénzügyi értékelést jelent a kistermelő és a kereskedő, valamint a fogyasztó számára is. A Slow Food nem csak az "öko" és "bio" minőséget hangsúlyozza, hanem a folyamatos fenntarthatóságra is odafigyel, ami a természetet, az állatokat és a helyi gazdaságot is felöleli.
A Slow Food részletes bemutatása
Élelmiszereket a Slow Foodnál hagyományos kézműves módon állítják elő, ami kíméli a környezetet. Nem tolerálja a GMO-t, a szintetikus műtrágyákat vagy a rovarirtókat. A földet állandóan művelik, és a gyümölcsöt akkor szedik le, amikor megérett. A gazdaságokban az állatok szabad tartásúak, világos és szellős istállókban vannak és nem használnak hormonokat vagy antibiotikumokat, és előnyben részesítik a mozgó vágóhidakat.
A Slow Food termékek nem tartalmaznak mesterséges adalékanyagokat, mint például keményítők, éterek, ízfokozók, aromák, stabilizátorok stb. Például:
- A KENYÉR csak lisztet, kovászt, sót, fűszereket és vizet tartalmaz; nem tartalmaz iparilag előre elkészített sütőkeverékeket.
- A sajt nyers tejből készül, a szavatossági mesterséges hosszabbítása, ízesítők vagy antibiotikumok nélkül.
- HÚS - az olyan összetevők, mint a glutamát, a laktóz, a dextróz vagy a gyorsfőzősó abszolút tabu.
- A bort a borászok a saját szőlőjükből készítik, és az erjesztéshez saját mikroflórájukat használják, nem pedig szelektált élesztőket.
Jelenleg több, mint 1000 terméket véd 50 országban, és a Slow Food-ot támogató szervezetek száma folyamatosan növekszik. Szlovákia például része ennek az irányzatnak a Cittaslow mozgalom révén, amely megpróbálja egyrészt a hagyományos élelmiszereket megmenteni, másrészt az élelmiszertermelőket igyekszik közvetlenül összekapcsolni a fogyasztókkal.
Egyszerűen fogalmazva - minden szabályával a Slow Food arra törekszik, hogy a következő generációk is egészséges, ízletes és egészséges ételeket fogyaszthassanak, valamint minőségi élelmiszereket.
Ha tetszett ez a cikk, kérjük, ossza meg a barátaival.
Copyright © 2019 Profi Vision, s. r. o, Minden jog fenntartva.
Képek forrása: istockphoto.com